وب دیزاینر | اخبار و مقالات وب و اینترنت

جدیدترین اخبار و مقالات وب و اینترنت , مخابرات , فناوری و امنیت وب

دادگاه آمریکا تولیدکننده ‌نرم‌افزار جاسوسی را متهم کرد

دادگاه آمریکا تولیدکننده ‌نرم‌افزار جاسوسی را متهم کرد

تولیدکننده نرم‌افزار جاسوسی WebWatcher مورد بازخواست قرار گرفت و دادگاه تجدیدنظر آمریکا در رای نهایی خود اعلام کرد او به اتهام پیامدهای گسترده نرم‌افزار مانیتورینگ و نرم‌افزارهای به‌عنوان خدمات خود مجازات خواهد شد.

n00044829-b

دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده آمریکا پس از شش دور بررسی این پرونده شرکت Awareness Technologies فروشنده نرم‌افزار WebWatcher را متهم و رای نهایی را علیه این شرکت صادر کرد.

جلسه نهایی این دادگاه با دو رای موافق و یک رای مخالف در نهایت ادعای شرکت Awareness مبنی بر عدم اختلال نرم‌افزار WebWatcher در سیستم‌های ارتباطی را رد کرد و توضیح داد که این نرم‌افزار قانوت استراق سمع در آمریکا را زیرپا گذاشته است.

«رونالد لی گیلمن» قاضی این پرونده توضیح داد که نرم‌افزار مذکور به صورت لحظه‌ای و در آن واحد در سیستم‌های ارتباطی اختلال ایجاد می‌کرده و تمام مکالمات رد و بدل شده بین کاربران را مانیتور می‌کرده است.

 

شرکت Awareness ادعای مطرح شده مبنی بر قابلیت‌های مانیتورینگ ارتباطی نرم‌افزار WebWatcher را تکذیب کرد و توضیح داد که این نرم‌افزار فقط توسط والدین و مدیران سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این شرکت می‌گوید تمام اطلاعات دریافت شده توسط این نرم‌افزار در یک سرور کاملا ایمن نگهداری می‌شود و بر این اساس فقط والدین و مدیران شرکت‌ها از این طریق می‌توانند ارتباطات دیگران را بازبینی کنند.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!